Zima 2010/11

Napsal uživatel Ferda dne St, 01.12.2010 - 00:00

V zimě nás čekají závody v rámci VŠ Ligy, ski-tour (Jizerská 50, Jilemnická 50, Karlovická 50, Kašperská 30, Orlický maraton) dále pak závody, které jsou součástí nově vzniklé stopy pro život (Karlův běh a Šumavský skimaraton) a mnoho dalších :-)

Humanita, 26.-27.3.2011

Napsal uživatel Kapos dne Ne, 27.03.2011 - 18:39

Tento víkend se uskutečnilo tradiční rozloučení se sezonou, tentokrát vzhledem k panujícím jarním podmínkám na Benecku (sněhu nebylo moc, ale žádné kamínky/rýhy ve skluznicích jsem nezaznamenal:-)

Jak jsem jel K70 (19.3.2011)

Napsal uživatel MartinH dne St, 23.03.2011 - 11:06

Týden před 56. ročníkem Krkonošské 70 se objevily první náznaky toho, že bych se tohoto ctihodného podniku mohl zúčastnit. Dětičky byly po nemoci a antibioticích, předpověď na týden, ve kterém měli prázdniny, nevábná, na víkend déšť a navíc MFF týmu chyběl člověk. Prostě ideální kombinace šťastných náhod, které jsem bez zaváhání využil.

Nechtěl jsem nic podcenit, a proto jsem okamžitě kontaktoval Tondu a Kaštana, aby mi poradili nějaké podlé triky, jak nebýt v týmu poslední, anebo být alespoň důstojně poslední.

Na Kaštanův komplexní tréninkový plán skládající se z dlouhodobého objemového tréninku těsně před závodem doplněný několikadenní sacharidovou superkompenzací tak úplně nezbyl čas, tak jsem si byl alespoň dvakrát zaběhat a v pátek si po obědě dal dortík.

40. Karlův běh, 13.2.2011

Napsal uživatel Ferda dne Ne, 13.02.2011 - 19:15
40. ročník Karlova běhu, i přes jarní počasí, které panovalo v týdnu, je úspěšně za námi. Všechna čest pořadatelům jak zvládli připravit tratě na nedělní klasické závody. V sobotu byl na tratích jen led, žádné stopy a v neděli již krásně připravené tratě. V noci ze soboty připadlo trochu sněhu (2-3 cm) a modrou gumu překryl modrý extra, a nakonec jedna vrstva multigrade. Oproti Orlickému maratonu krásné podmínky.

27. Orlický maraton, 6.2.2011

Napsal uživatel Ferda dne Po, 07.02.2011 - 00:18
Orlický maraton je již minulostí. Letošní ročník se opět uskutečnil na pěkných, ale těžkých tratích v okolí Deštného v Orlických horách. Podmínky byly vhodné na vodní lyžování, místy i na travní lyžování čímž se letošní ročník stal ještě náročnějším než obvykle. Když k sněhovým podmínkám připočtem to, že jsem si neuměl namazat, stal se z krásného lehkého závodu závod obtížnosti havajského Ironmana.

Senohrabské kritérium, 2.2.2011 - pozvánka

Napsal uživatel Kajis dne Pá, 28.01.2011 - 08:54

Vážení přátelé,

počasí se umoudřilo - sníh po delší době opět připadává, teplota naopak klesá a tak si Vás dovolujeme pozvat na Senohrabskou lyžařskou klasiku. Letos v pořadí 2. VEČERNÍ KRITERIUM v běhu na lyžích pořádá TJ Sokol Senohraby - lyžařský oddíl ve středu 2. 2. 2011 Senohraby hřiště "V Lipách".

Začátek od 16:30 - přihlášky a závody žákovských kategorií KLASICKOU technikou na "vnitřním" 180m dlouhém okruhu. Následuje vyhlášení výsledků dětského závodu a závod dorosteneckých kategorií (cca. od 17:30) VOLNOU TECHNIKOU na "velkém" 630m dlouhém okruhu. Start závodu dospělých je v 18:30. Jede se VOLNOU TECHNIKOU na velkém okruhu počet kol a postupujících do finále bude určen podle počtu startujících.

Výsledky přeboru MFF, 18.12.2010

Napsal uživatel Ferda dne Po, 20.12.2010 - 00:00

Kdybych byl skutečný Ferda, napsal bych zde něco vtipného a zajímavého o letošním prvním zimním závodě. Ale protože se za něj pouze podepisuji, bude se čtenář muset spokojit pouze s výsledky.

A skutečný Ferda nic vtipného nenapíše. Jen suše sdělí, že závod to byl pěkný i když byl od samého začátku prodaný i koupený. což mělo za následek to, že jsem musel startovat jako první a tímpádem jsem nikoho nemohl předjet. Sníh byl prachový, lehce přemrzlý. Rtuť teploměru se nám ráno podařilo dýcháním vyhnat na +13°C což se dalo vydržet. Jinak vše důležité se dozvíte z výsledků a dvou přiložených obrázků.