Zima 2013/14

Zima 2013/14

Napsal uživatel Ferda dne Po, 04.11.2013 - 23:03

Zima již klepe na dveře. Sníh ještě jistě předpovězen není, ale některé termíny se již jistě rýsují. Proto je potřeba se na ně připravit a pak se i zúčastnit.

Co nás čeká a nemine je nasnadě. Bude to tradiční, i když letos možná trochu netradiční, soustředění na Mísečkách a pak spousta dalších závodů. Každý si jistě vybere. Za redakci doporučujeme legendární, nikdy v plné délce neodjetý, závod SENOHRABSKÁ 60 - informace dodáme.

Změny vyhrazeny, případné další závody budou doplněny v průběhu podzimu a zimy.

42. König Ludwig Lauf

Napsal uživatel Ferda dne Pá, 14.03.2014 - 13:13

Sněhové podmínky doma byly špatné a jelikož nám zrušili Orlický maraton, rozhodli jsme se vyrazit zazávodit s nejlepšími dálkovými lyžaři do Bavorského Ettalu, kde se konal König Ludwig Lauf. Ani zde nebylo sněhu moc, ale organizátoři zabojovali a závod uspořádali.

Jelo se, ale na zkrácené trati, o které někteří říkali, že je naprosto rovinatá jako dělaná na soupaž. Den před závodem jsme si vyzvedli čísla a vyrazili na obhlídku trati a místních kopců. Zjistili jsme, že vše vyjet soupaž půjde, ale nebude to zadarmo. Proto někteří pořád přemýšleli, že by si namazali, ale předpověď počasí nebyla dobrá. V sobotu bylo krásných cca 10 °C a foukal krásně teplý föhn. V neděli se mělo ochladit na 0 °C s tím, že může sněžit. Lyže jsme si tedy namazali jen na skluz s tím, že se ráno uvidí.

Šumavský miniskimaraton, 23.2.2014

Napsal uživatel Kajis dne So, 01.03.2014 - 22:19

Existují určité jistoty v lidském životě, které drží náš svět pohromadě. Jedna z nich je, že se vždy koncem února jede Šumavák a prakticky nic v tom nemůže zabránit. Organizátoři prokázali, že by v podstatě dokázali zorganizovat závod i uprostřed léta ... jenže to je mimo sezónu, že ano.

Zástupci VŠSK MFF UK se sešli v sobotu večer ve Vimperku už v téměř tradičním složení. Chyběl pouze J.F.P., který včas odhalil beznadějnost nadcházející zimy a odjel do Španělska. Na start se nakonec postavili Jana, Petr, Pipucha, Kápoš a taky já. Notičky byly rozdané jasně - Petr s Pipuchou trochu připlatili, takže dostali první vlnu. Pipucha připlatil ještě trochu víc, takže jsem dostal poslední vlnu. Jako kompenzaci mi půjčil své nejoblíbenější lyže.

AKADO 2014, Nové Město na Moravě

Napsal uživatel Petr dne Pá, 14.02.2014 - 17:46

I letos se v únoru mnozí lyžaři sešli na Vysočině, aby si užili na tuto zimu velmi nadstandardní podmínky - úžasných 2.5 km sněhu. I my jsme si ho velice vážili - jedna z nás přiletěla až z dalekého Marseille - a proto jsme na něm jeli dohromady celých 57 soutěžních kol.

Nebylo jednoduché se dopočítat - dva okruhy byly ještě jednoduché, čtyři těžší, ale u osmi by kdejaký pozorovatel hádal, že se už účastníkům musí zamotat hlava. Přesto jsme si všichni našli své soupeře (třeba i z jiného závodu), neztratili jsme se a snad důstojně reprezentovali naši univerzitu.

BoBoLoppet, 8.2.2014

Napsal uživatel Pipucha dne Čt, 13.02.2014 - 22:05

Předloni chyběla odvaha, loni zdraví, letos sníh. Ukázalo se, že zatímco s prvními dvěma zádrhely organizátoři nic nezmůžou, ke třetímu se dokážou postavit čelem. Závod zkrátili z 90 na 75 (nebo ještě míň) kilometrů a silně doporučili užít "práskaček" (anžto prý může dojít k jejich zničení).

Tak jsem tedy vylovil staré skejtové lyže, které už v době koupě před nějakými 12 lety byly v zásadě špatné, cosi jsem na ně nažehlil (LF, navíc příliš teplé) a vyrazil směle směr Bedřichov. Na startu jsem (za přihlížení početného skoropříbuzenstva) se na (ještě) zmrzlém sněhu málem přerazil (další pozoruhodná vlastnost těch lyží je, že postrádají jakýkoli náznak hran a nedrží stopu), u Nové louky jsem zalovil tygra (ne žižkovského) přímo před okem fotografa.

VŠ liga Benecko, 4.-5.1.2014

Napsal uživatel Terka dne St, 12.02.2014 - 16:18

Sněhu bylo fakt málo, ale i ježdění po šedobílé břečce má své vlastní kouzlo. Odpoledne jsme si zpříjemnili sušenkami z lineckého těsta a večer potom pivem s večeří.

Však ani při nedělním závodě jsme se neubránily úžasu při pohledu na vypracovaná těla našich sličných reprezentantů. Obzvláště při klasické technice bylo vskutku pěkné pokoukáníčko.

Seznam pro Zuzku: čeho se vyvarovat a co zlepšit při fandění:

  • NEvykat!
  • píchej píchej používat jen uvážlivě
  • nestydět se křičet nahlas
  • více nadšení
  • nenadávat holkám z Humanity, že moc ječí
  • Přes veškeré poučky se nejlepší fandící větou závodu stalo: "Jeď, nebo tě píchnu hůlkou do zadku!"