Zima 2014/15

Zima 2014/2015

Napsal uživatel Ferda dne St, 15.10.2014 - 21:41

Zima a s ní všelijaké závody a nesmyslné honění se po tratích se blíží. Abyste náhodou něco neprošvihli zveřejňujeme seznam závodů, o kterých jistě víte mnohem více než my, takže je to vlastně všechno zbytečné, ale je to potřeba udělat. Ale víc je potřeba pak na ty závody přijet a zúčastnit se!!

XXVII. Jesenická 70 - 8.3.2015

Napsal uživatel PetaP dne Po, 23.03.2015 - 09:33

V neděli 8.3.2015 se konal již 27. ročník Jesenické 70. Bohužel, nebo možná bohudík, se v tento termín konalo mnoho jiných, méně významných závodů jako třeba Karlův běh či Vasaloppet, kam měli mnozí nejen z řad oddílu VŠSK MFF UK zamířeno. Petr však nechtěl pokoušet, zda jeho záda vydrží 90 km soupaž a mně (Péťa P.) se nechtělo cestovat x tisíc km, abych znaven náročnou cestou a nevyspáním „odvesloval“ x desítek km na čemsi, co připomínalo spíš vodu než sníh. Nakonec jsme tedy v sobotu odpoledne vyrazili ve složení Petr a Péťa P. směr Šumperk.

Akademické mistrovství ČR 2015

Napsal uživatel HonzaČ dne St, 11.03.2015 - 17:15

17.2. až 19.2. se v Novém Městě na Moravě konalo Akademické mistrovství ČR v běhu na lyžích, kterého jsme se pod Tondovým dohledem účastnili ve složení Zuzka, Anča, Ferda, Petr a já (Honza Čapek). Jelikož jsem v oddílu prvním rokem a při závodech na Benecku nám trošku chyběl sníh, těšil jsem se na první pořádné závody v matfyzáckých barvách.

První závod se jela volná desítka/pětka s intervalovým startem. Anča se vešla do první desítky a skončila na pěkném devátém místě, Zuzka vybojovala 14. místo. U nás opět nejlépe dopadl Ferda, který si 12. místem zároveň vybojoval nominaci do elitní univerzitní štafety. Petr skončil 24. a já se protrápil na 27. místo.

60. Krkonošská 70

Napsal uživatel Petr dne Út, 03.03.2015 - 08:58

"Ta co nejezdí přes deset kilometrů" přišla opět s dalším závodem, kterého bychom se mohli zúčastnit. Tentokrát se jednalo o Krkonošskou 70 - konkrétně o vzdálenost pouhých 50 km. Ani na třetí pokus se mi však nepodařilo jet plnou trasu - po zrušení z důvodu vichřice ráno před startem (2008), zkrácení z důvodu nedostatku sněhu (2011) letos chyběl tým. Ostatní se totiž chystali na Vasův běh a projížďka v Krkonoších týden předem se jim nezdála úplně ideálním způsobem přípravy. A jako jednotlivce mě na 70 km pustit nechtěli, i když bych si to přitom přál.

XXX. Šumavský skimaraton

Napsal uživatel Pipucha dne Čt, 26.02.2015 - 16:10

V sobotu se za azurových podmínek bruslilo. Zásluhou zvláštní kombinace povětrnostních podmínek, nadmořských výšek a hustot lesního porostu bylo na trati postupně tolik druhů sněhu, že by i eskymák-lingvista měl problém je všechny pojmenovat. Obvykle se u skejtu dá říci "lyže mi jely" / "ty za...ný lyže mi vůbec nejely". Netoliko tady - deset metrů ledu, pak pár metrů tupého "prašanu", mokrý sníh, sypký sníh, pak zmrzlý sníh... při sjezdu z Černé hory jsem tak vykouzlil pěknou holubičku, která se jen tak tak nezměnila v hub(ičk)u.

VŠ liga Jablonec

Napsal uživatel Anička dne Út, 17.02.2015 - 21:35

V sobotu se jel večerní skatový sprint. Kolem tratě hořely svíčičky a vypadalo to jak dráha do krematoria. Kousek za místem, kde svíčky končily byl sjezd se zatáčkou, kde se vysekávalo.

V neděli byl skiatlon.

Jilemnická 50

Napsal uživatel Anička dne Ne, 08.02.2015 - 22:49

Už od rána bylo za oknem sluníčko, nebe bez mráčků a -13°C. Trať byla zkrácená na 20 km, neskutečně placatá a rychlá. A jak se mi minulý víkend jezdilo docela dobře, tak tohle jsem vcelku proplakala. Poprvé v životě se mi stalo, že jedu z kopce a někdo si to frčí mnohem rychleji kolem mě a já s tím nemůžu nic udělat. A navíc je to holka! Za celou dobu se mi nepodařilo pořádně rozjet, takže tentokrát se asi budu muset snažit si to závodění vynahradit na klasice. Představa té placaté 40 mě docela děsí, asi se ode mě bude čekat nějaký soupaž.

Pražský pohár v Chuchli

Napsal uživatel Anička dne So, 07.02.2015 - 19:33

Konečně nebylo potřeba nikam jezdit, závody se nám konaly za humny, konkrétně v Chuchli. I přesto jsme se zúčastnili jen dva – já a Ferda. Jelo se na uměle zasněženém sto padesáti metrovém kolečku, takže jsme si, víc než jako koně, připadali jak rychlobruslaři. Startovalo se po čtveřicích, ale výsledky se dělaly podle dosaženého času. Docela se hodilo mít techniku a rovnováhu. Já jsem si třeba připadala, že se každou chvíli musím rozsekat, ale nakonec jsem to ustála a dokonce jsem vyhrála, stejně jako Ferda, svůj „rozjezd“.

31. Orlický maraton

Napsal uživatel Ferda dne Po, 02.02.2015 - 13:17

O posledním lednovém (prvním únorovém) víkendu se jel Orličák. Jistá osoba, která tvrdí, že neujede ani 10 km, nás přesvědčila, že je dobrý nápad jet v sobotu 26 km volně a v neděli 40 km klasicky. Této taškařice se nás zúčastnilo 7, jen Kuba byl moudřejší a jel jen nedělní klasiku.

Sněhové podmínky byly letos výborné. Všude prašan. A tak nás čekaly náročné tratě, jež nás zavedly až do nejvyšších partií Orlických hor, kde se nejeden lyžař cítil jak v zimní pohádce.

Výkony jsme podali pěkné, jen v sobotu nás brzdily lyže a v závěrečném 3 km klesání jsme ztratili pracně vybudované pozice a rozhodli se, že když práší všichni kolem, tak my příště budeme taky. Máte se na co těšit :-).

Na neděli raději většina (všichni až na Ferdu a 1/2 Pipuchy) změnila výrobce skluzných vosků a všichni jsme doufali v lepší sjezdařské výkony a těšili se na cílové pivo za 10 Kč.

Teď už raději výsledky.

Sobota - 26 km volně, nastoupáno 800 metrů

48. Jizerská skoro-50, 11.1.2015

Napsal uživatel Pipucha dne Po, 12.01.2015 - 22:06

[pozn.: zapsala Anča, já jsem místo ťapky ťapky dělal šoupy šoupy]

Ferdíka nám sklátila chřipčička. O to více se museli snažit ostatní kluci, aby alespoň trošku vyvážili moje ťapky ťapky svou rychlou jízdou. A protože jsou to frajeři, tak se jim to, v čele se zázračně vyléčeným Petrem, podařilo.

VŠ Liga Benecko, 3.-4.1.2015

Napsal uživatel Ferda dne Po, 05.01.2015 - 22:43

Rok se s rokem sešel a opět přišel čas závodů. Všichni doufali, že sněhu budou mraky. A konečně se na Benecku pojede zase celá pětka. Ale sněhu nebylo moc, bylo ho totiž málo. A tak aby ti, co loni taškařici na Václaváku nezažili, o nic nepřišli, hobloval se zas Václavák sem a tam.

V sobotu jsme se marně snažili bruslit na ledu. V neděli po nevydatném sněhovém přídělu se trať trochu prodloužila a my předváděli něco vzdáleně připomínající klasiku.