Zima 2016/17

Termínovka zima 2016/2017

Napsal uživatel Ferda dne Čt, 27.10.2016 - 13:31

Aktuálně: V příloze propozice "Šumavská 30".

Na horách již stačil napadnout a roztát první sníh nadcházející sezony, lyže se nervózně vrtí ve sklepě a termíny většiny závodů a dokonce i nejslavnější soutěže, tedy VŠ Ligy, jsou na světě. Pozorně čtěte a ne že nebudete jezdit na Akademické závody!!!! Ne že nás zas Humanita umlátí čepicema...

41. Bieg Piastóv 4.3.2017

Napsal uživatel JirkaF dne Po, 06.03.2017 - 15:05

Místo visení na gumicuku v Krkonoších jsem si letos opět zajel oblíbený Bieg Piastow v Polsku. Závodilo se v krásném jarním počasí. Lyže mi jely podobně jako Kateříně Smutné o den později na Vasáku, tedy dost mizerně a tak jsem ve sjezdech jen smutně pozoroval okolojedoucí soupeře a jinde musel pořádně dřít. Aspoň že svítilo sluníčko:)

https://www.strava.com/activities/887163183

50 km CT

Pořadí Jméno čas ztráta
1. ONDRÁŠEK Pavel 2:27:35  
6. KOWALCZYK Justyna 2:34:08 +6:38
140. FIŠER Jiří 3:17:20 +49:44

 

31. Šumavský Skimaraton, 25. - 26. 2. 2017

Napsal uživatel Kajis dne Ne, 26.02.2017 - 16:48

Letošní Šumavák potvrdil pověst závodu, který se koná, i kdyby trakaře padaly. Jen tento rok se situace obrátila - místo zázračné sněhové nadílky, která tradičně na poslední chvíli zachraňovala závod, přišla intenzivní obleva, která spláchla všechno, kromě několika cest, na kterých se letos jelo. Osobně jsme v sobotu otestovali, že kterákoli jiná cesta je buďto bez sněhu nebo pokrytá 20 cm souvislou vrstvou šišek a jehličí, pod kterou asi byl sníh, ale neměli jsme hrábě, abychom to ověřili.

Oproti jiným rokům prořídly řady matfyzáků na startu. Řada borců však měla závod jako hlavní (a jediný) závod sezóny, na který se pečlivě připravovali, zejména pak na turnovských okruzích. Ukázalo se, že ani nejdelší kopce těchto tratí nedokázaly věrně simulovat stoupání na Černou horu - přesto nezapadli. Jiní (jmenujme Petra) ukázali, že zažité vnímání bruslení jako "toho rychlejšího" stylu je přežitek minulých sezón. 

Více už prozradí jen výsledky.  

46. Karlův běh

Napsal uživatel Pipucha dne Po, 13.02.2017 - 07:16

Pipucha o volném závodě: Je zajímavé, jak na Karlově běhu sypou bruslařskou trať pískem. A ještě zajímavější je, že nikdo z ostatních si toho nevšiml. V pátek jsem se rozjezdil na téměř šedivých lyžích po Šumavě, kde jsem si při jedna-jednání na rychlém sněhu připadal jak Martin Fourcade (místo flinty jsem měl na zádech čokoládu a větrovku). Tenhle přístup jsem zkusil i na Božím Daru - už od začátku jsem to mocně posílal, dokonce jsem sestřelil i jeden terč, až ze stojky byla ležka (nebohá dívčina mi nabruslila do stopy a já ji zbavil přebytečného karbonu - to abychom začali srovnávat úhrn příkoří hrbatými psy utrpěných a způsobených). Pak to ale začalo jít z kopce (k Abertamům, ale i výsledkovou listinou) a kolem mě se prohánět jeden ve vajíčku shrbený vlčák za druhým, včetně jedné (padesátnice prominou) babičky o holi (resp. dvou).

Jizersko-Orlický ultra-víkend

Napsal uživatel Petr dne St, 08.02.2017 - 09:10

Tentokrát se konaly velice zajímavé závody hned ve dvou českých pohořích - Boboloppet v Jizerkách a zároveň Orlický maraton. A bylo nutné si vybrat, kam zamířit. Nebo se vlastně musím opravit - bylo rozumné si vybrat, kam zamířit.

Nebudu zdržovat a začnu hned tím hlavním sdělením - totiž že Ferda selhal. Poprvé nastoupil v plné síle na Boboloppet na skatových lyžích - a jasně jsem mu napsal, kolik je traťový rekord a jaká je za jeho překonání slíbená výhra (lyže). Nicméně o půl minuty se mu to nepovedlo. Sice se vymlouval, že držitel rekordu (Jiří Pliska) při jeho získání oproti pravidlům nezastavoval na kontrolách - a naopak Ferda letos hned na první kontrole ztratil minutu a půl ve frontě na kleštičky. Ale na to se historie neptá.

Expedice Jeseníky 2017 aneb další z devatera příkoří

Napsal uživatel Petr dne St, 01.02.2017 - 22:48

/* Skutečnou autorkou je Simona, ta zde však nemá účet. */

Dle každoroční tradice dorazil e-mail se vzpomínkou na Expedici Krkonoše 2013 a prosbou, zda by nebyla vůle podobnou akci zopakovat. Onehdy se jednalo o loučení se zimou s vidinou příznivých nočních teplot. Zima nám však ukázala, že stejně vládne i v jarních dnech, proto jsme neotáleli a vyrazili hned v mrazivém lednu tentokrát do Jeseníků.

B5H2017

Napsal uživatel Pipucha dne Pá, 27.01.2017 - 09:35

Kdo má ty výlety pořád vymýšlet... Kneipa, Smědava, někdy Jizerka, jednou zleva, podruhé zprava. Pro nás, kteří už v Jizerkách umírají nudou (nikoliv vysílením - pro tyhle příležitosti se nabízejí jiné únorové závody), je tady každoročně Bedřichovská pětihodinovka. Dostaneš do ruky mapu s kolečky na místech, o kterých jsi v životě neslyšel a jejichž rozložení nabádá k kontemplaci o NP-úplných problémech, a hrej si.

Po dvou předchozích pokusech, kdy jsme byli příliš namotivovaní a odvážní, ale vždycky se nám něco vymstilo (házení lyží ze skály na skálu přes rozbouřené vody, případně prostě jen suboptimálni optimalizace), jsme se rozhodli k tomu letos přistoupit s předem staženými kalhotami a předstírat, že se závodu vůbec neúčastníme. Ale i tak jsme se úspěšně registrovali.

37. Krušnohorská 30

Napsal uživatel Ferda dne St, 18.01.2017 - 14:15

Silný nárazový vítr, závěje a sněhové jazyky, uzavřené silnice, husté sněžení doporučení nevyjíždět, ale závod nezrušili tak jsem musel jet. Dostat se na start bylo sice obtížnější než obvykle, ale s odstavením auta do závěje, prorážením sněhových jazyků pěšky a úpěním na lyžích proti větru se mi to podařilo. 

k30bednaPrezentace probíhá v příjemném bufetu na stadionu, lidí je tu příjemně málo, organizátoři milí a usměvaví, velký rozdíl oproti Night Light Maratanou . Trasa je naštěstí změněna, původní trasu přes Vitišku a Pramenáč se vzhledem k podmínkám nedaří udržet ve sjízdném stavu. I na náhradní trati jsou místa kde se bruslí jen velmi obtížně. 

Bedřichovský Night Light Marathon 2016 aneb devatero příkoří

Napsal uživatel Petr dne Ne, 01.01.2017 - 16:26

Předposlední večer v roce jsme se konečně dočkali - poprvé vyrazili na otevřený závod. Hned se jednalo o ten velice unikátní - čelovkový Night Light Marathon. Za vynikajících sněhových podmínek jsme očekávali rychlé kilometry i originální zážitky.  A i když mně se často dějí různé věci, někdy se sejdou a je pak o čem psát - dnes tedy o příkořích.

Po zpoždění způsobeném pomalou registrací (v předpokládaném čase startu totiž ještě mnozí neměli číslo) jsme promrzlí vyrazili na trať. První příkoří tudíž nemůže znít jinak než přepálený start. Taktika byla jasná - začít dostatečně rychle, abych nebyl někde vzadu a v kopci z Kristiánova pod Holubník mě nezpomalovali soupeři, kteří umí rychle po rovině, ale nahoru již tolik ne.